Küttesüsteemid

Küsimus: Kuidas renoveerida vana (pigi läbi ajavat) korstent?16.02.2012

Tere!
Paluksin infot korstna remondi kohta. Tegu 2-korruselise toomas4 tüüpi peremajaga (valmis 1989). Korsten umbes 10 m, ajab pigi läbi, köetud leektoru-katlaga (puuküte). Saan aru, et on variant korstnasse paigutada jäik või painduv roostevaba toru või korstnasukk (furanflex). Mida neist võiks eelistada? Suvel tuleb välja vahetada ka keskküttekatel, kas eelistada puugaasi või malmribikatelt, kütteks jääb halupuit? Küsimus kindlasti habemega, aga võib-olla mõni hea soovitus siiski, ise ei tea valdkonnast suurt midagi, Ette tänades

Vastus: Pepe Sussen, pottsepp, korstnapühkija, OÜ Potipoiss, www.potipoiss.ee, www.twitter.com/Potipoiss

Tere Küsija,
Kui üks kivi on läbi pigitanud, siis ei aita miski paremini, kui uus kivi. Kui aga kogu korstnasüsteemi uuesti ehitamine on välistatud või ei võimalda seda eelarve, siis mina isiklikult eelistaks jäika roostevaba toru. Esiteks ei paindu see kuidagi kõveraks olemasolevas lõõris ning kindlasti on seda mugavam tulevikus hooldada. Pehmesse torusse ma ei tahagi eriti korstnaharja panna...
Küll aga oleks hea teada, et ennem ükskõik millise toru nn hülsi paigaldamist korstnasse, peab olema selle pinnalt eemaldatud pigi. Kindlasti peaks jälgima, et paigaldamisel saaks pöördekohtadesse puhastusluugid.
Kas ma saan õigesti aru, et halupuu põletamisel põleb ju ükskõik millises kütteseadmes puugaas. Teie soov on haludpuid ja puugaasi põletada konkreetselt malmribidega veeküttesüsteemis? Olen poolt. Konkreetse katlatüübi peaks teil aitama välja valida kas katlamüüjad või pädevad paigaldajad. Tänapäeval on torulukseppade nimi keskkonnatehnikud. Kindlasti võib julgelt küsida erinevate müüjate ja edasimüüjate käest. Minu meelest on oluline, et katelt vastavalt juhisele hooldataks, seejuures võetakse välja ka tuhk ennem kütmist ja akupaak oleks piisava suurusega.