Küttesüsteemid

Küsimus: Plaan korterisse ahjude asemele katel panna, kas tasub end ära ja kust alustada?09.03.2012

Elan kahekorruselises kortermajas, kus on neli korterit, enda korter asub esimesel korrusel. Korter ise on suht väike 3-toaline ja pinda 50m2, mida hetkel kütan ühe pliidi ja kahe ahjuga. Maja on puitmaja ja soojustamata. Kuna ahjud ja pliit on vanad, tuleks mõelda tulevikule.
Sooviks teha katlaga köetavat varianti. Endal on sellised variandid kaalul:
1. katel keldrisse paigaldada (see oleks minu valik nr 1, sest see vabastaks korteri pinna ahjudest, pliidist)
2. pliitkatel vana pliidi asemele.
Valida tuleks veel radiaatorite või põrandakütte vahel. Mis võimsusega katel valida?
Mis oleks Teie soovitused?
Sellest olen aru saanud, et katla paigaldamine keldrisse toob kaasa igasuguste tuleohutusnõuete täitmist ja lubade taotlemisi. Sellest ka järgmine küsimus. Kui keeruline see protsess on ja kas tasub ennast ära?
Kellega peaks konsulteerima kõigepealt selle variandi puhul (nt. päästeamet, omavalitsus jne)?
Kelder ise maakivi vundamendiga ja valatud laega.
Sellised probleemid, loodetavasti ei saanud küsimusi liiga palju.

Parimat soovides,

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

Tere.
Mõistlik oleks teha siiski üks katlamaja alla keldrikorrusele.
Sealt juba sõlmed, kas siis radiaator- või põrandaküttesse.
Kõige mõistlikum oleks saada terve majaga kokkuleppele ning paigaldada selline katel, mis suudab üles kütta kõik 4 korterit.
Kindlasti teha siis juba universaalne lahendus, mis võimaldab kasutada ka pelletkütte versiooni.
Nii ei pea kasutama igapäevaselt katlakütja tööd.