Küttesüsteemid

Küsimus: Kes teeks ioonkatla ametliku ekspertiisi, mis selgitaks, kas süüdi on katla tootja või paigaldaja?03.04.2012

Tere,
Mul ei tööta ioonkatel, ei kuumene. Tootja esindaja ütleb, et paigaldus on vale aga paigaldaja väidab, et katel on kehva. Kelle poole pöörduda ametlikuks ekspertiisiks?

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Arvan, et teil pole ekspertiisi vaja, vaid asi tööle saada. Asjatundjaid leiate internetist isegi, kuid kes natukenegi elektrist jagab, peaks veakoha üles leidma. Kui elektroodidele läbi termostaadi pinge kohale jõuab, siis elektriosast pole mõtet riket otsida. Ioonkatla omapära seisneb selles, et soojuskandja (vesi küttesüsteemis) peab olema elektrijuht. Destilleeritud veega süsteem ei tööta.