Küttesüsteemid

Küsimus: Kas vana leektorukatla osade erinev kuumenemine võib olla pigi tekkimise põhjuseks?13.04.2012

Tere! Paluksin spetsialisti arvamust peremaja (toomas 4,1989) keskküttesüsteemi renoveerimisega seotud korstna remondivajaduse kohta: küsimus nimelt selles, et korstna pigitamise põhjuseks on pakutud leektorukatla (ilma akupaagita) ebaühtlast soojenemist ülevalt ja altosast st. maja süsteemist jookseb pidevalt jahedam vesi katla allosasse ning see on pidevalt madalama temperatuuriga kütmise ajal. Kuna selle katla aeg on otsas, plaan vahetada see uue malmkatla, nt.Buderus vm. vastu ning lisada akupaak. Uus süsteem peaks tagama katla ühtse temperatuuri kütmise ajal. Võib-olla nüüd lõpeb ka korstna pigitamine ning roostevaba hülssi korstnasse pole vaja paigaldada, saaks remondil olulise säästu.
ette tänades

Vastus: Pepe Sussen, pottsepp, korstnapühkija, OÜ Potipoiss, www.potipoiss.ee, www.twitter.com/Potipoiss

Keskkütte süsteemi akupaak on vajalik.
Peale katla vahetust tuleb olemasolev pigi eemaldada (kettpuhasti). Kui peale seda tööd korstnapühkija hinnangul võib olemasolevat korstent ja lõõri edasi kasutada, vajadusel tuleb teha kaameraga lõõriuuring.
Normaaltingimustel kivikorstnale tahkekütuse katla puhul terashülssi pole vajalik paigaldada.

Erandiks on tahasenõuded kateldele, kus on rõhk, vesi, madal temp jne.