Küttesüsteemid

Küsimus: Küttesüsteemist27.01.2011

Kõrge tuultpidav hoone, kus on vaja hoida sektsiooniti kütmisega plusskraade. Hoonel on suured väravad, remondikanalid, autoremonditöökoda, 1500 m2, kõrgus 6,6m. Katlamajast, mis asub samas hoones, on võimalik osta sooja vesikütte näol.
Pean silmas investeeringut ja edaspidiseid ekspluatatsioonikulusid.
Millist teed minna, kas vesi-põrandaküte või vesi-põrandakaloriiferid?
Kaloriiferid üleval jne?
Mis variante veel pakute?
Palun nõuannet ja muud abi!

Lugupidamisega,
V.Laidmaa
Mehtrans OÜ juhataja

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

Minu ettepanek oleks paigaldada taolisse hoonesse 6 kalorifeeri võimsusega 20kW. Kui delta t oleks 30C. Suured uksed vajaksid ka õhukardinaid, kust läheks toru ka remondi kanalitesse.