Küttesüsteemid

Küsimus: Kas korstnapitsi katmine (korstnamüts) on vajalik?18.09.2012

Tere.
Korstnapitsi otsa tehakse mitmesuguseid katteid, et vihm ja lumi ei sattuks korstnasse. Kui vajalikud need katted on? Neid katteid on näntud erinevaid, kahest küljest kinni, küljed avatud... Kas need sobivad rohkem harva köetava ahju/pliidiga? Ja veel nähtud, et korstnapitsid kaetakse külgedelt plekiga, võib-olla ka ülevalt/ on selles mõtet?

Vastus: Pepe Sussen, pottsepp, korstnapühkija, OÜ Potipoiss, www.potipoiss.ee, www.twitter.com/Potipoiss

Tere Küsija,

Need mütsid ja katted on vajalikud, kui selleks on vajadus. Vajadus selgub ikka kasutades või mingi probleemi tekkimisel, sadevete korstnasse sattumine. Kehvad tuule või tõmbeolud.
Ennemuiste ja kaasajalgi on peetud tarvilikuks kaitsta tarindeid välismõjude eest. Eeskätt pidasin silmas nüüd seda plekiga katmise asja.
Küllap materjali müüja või projekteerija / konstruktor määrab vajaduse. Mingi selge mure korral paluge oma korstnapühkijalt või pottsepalt esmalt konsultatsiooni ja seejärel saab edasi mõelda mida täpselt Teie asjaga teha.
P.