Küttesüsteemid

Küsimus: Tahkekütte (halupuu) katla vahetus01.04.2011

Tere,
Soovin vana tahkekütte katelt välja vahetada (üle 20a vana), köetavat pinda ligikaudu 100 m2, kas on vajalik/soovituslik ehitada praegune avatud süsteem ümber kinniseks? Kui suur oleks kasutegur ja kui suur peaks olema nimetatud pinnale akumulatsioonipaak, millest sõltub?

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

Tere.
Kindlasti soovitan ehitada akumulatsioonipaagiga süsteemi. See muudab endal kütmist mugavamaks ning pole vaja käia nii tihti katlaruumis. Soovitame akumulatsioonipaaki alates 6 ribilisest katlast. Kindlasti oleneb see, kas kasutata ainult radiaatorkütet või osa sellest on ka põrandaküte. Katla kasutegur jääb 75% juurde. Akumulatsioonipaagi maht sõltub katlast ning sellest, millist kütet kasutate (radiaator, põrand).

Toru-Jüri OÜ