Küttesüsteemid

Küsimus: Korstna tõmme (Kalvis K4 keskküttepliit)27.01.2011

Tere,
plaanis on paigaldada Kalvis K4 keskküttepliit, kuid see nõuab suurt tõmmet - minimaalselt 15 Pa. Korstna kõrgus on ca 3m ja lõõri läbimõõt (150mm*250mm) 0,037 m2.
Kas on kuidagi võimalik korstna tõmmet ise mõõta või saab seda välja arvutada?

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

Tere,
Mõõtmiseks on 2 võimalust. Esimene on lihtsalt kontrollida seda näiteks küünlaleegiga. Siis on selge, kas tõmme on tugev või nõrk. Et saada teada, mitu Pa on, selleks on olemas spetsiaalne mõõdik. OÜ-l Toru-Jüri on vastav seade olemas ning oleme hea meelega valmis Teid abistama.