Küttesüsteemid

Küsimus: Kui teine maja ei lähe soojaks, kas siis võib olla probleemiks katlavahetus või süsteemiviga?27.12.2012

Meil selline mure, läksime üle pelletküttele, kütta kaks maja. Algselt nagu kõik korras, aga nüüd mingi paar nädalat teise majja ei tule soojus, katlamajast eemal majas radiaatorid altpoolt poolenisti jahedad. Milles võib probleem olla? Kas tagasivoolus või pump ei löö korralikult? Või mingi muu probleem. Katel pidi olema reguleeritud kõige võimsama peale aga meie majja soojus ei jõua.

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

Tere.
Kindlasti on probleem tsirkulatsioonipumbas. Arvan, et see on liiga nõrk. Teine võimalus on ka, et süsteemis võib olla õhk. Need 2 asja ära kontrollida ja ma arvan, et lahendus on olemas.