Küttesüsteemid

Küsimus: Kas järjestikku ühendatud Purmo radiaatorid hakkavad toimima?21.12.2012

Tere,
Radiaatorid on paigaldatud akende alla tsentrisse nii, et põrandast tulevad torud ja lähevad Purmo radiaatorisse alt. Radiaatoreid ei saa suuremate vastu vahetada, sest siis läheb paigutus akna suhtes nihkesse. Kas selline lahendus oleks toimiv, kui kolmeks külmaks talvekuuks ühendada olemasoleva radiaatori otsa täiendav Purmo radiaator, et suurendada küttekeha pinda? Kas lisatud radiaator läheks ka soojaks?

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Tere
Mingil määral ringlus kindlasti toimuma hakkab. Ühendada tuleks põhi- ja lisaradiaatori peale- ja tagasivoolu otsad ning soovitavalt tagasivool võtta lisaradiaatorist.
Olemasoleva radiaatori soojusväljastust suurendab ka temperatuuri tõstmine.
Ka küttesüsteemi tasakaalustamine on oluline, sest muidu läheb soojus mujale, vooluhulgad jäävad samaks ja radiaatori lisamine soovitud tulemust ei anna.