Küttesüsteemid

Küsimus: Ahi elutoas02.02.2011

Tere, paigaldasime 2 kuud tagasi ahju, ilma kasutusjuhendita (koos soojamüüriga, põhimõttel: varem oleme teinud) ja nüüd ilmnevad paigaldusega tekkinud vead:

1) ahi ei tõmba korralikult
2) vingu ajab sisse isegi siis, kui tõmme korralik

Ahju malmtoru on kaetud hõbepaberiga ja vasktraadiga,
kuna ahju sees olev toru on valesti paigaldatud.

Mida soovitate ette võtta?
Kust leiab tasuta juhendeid ahju paigalduseks ja hoolduseks?

Lugupidamisega.

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

1) Tõmbe probleemiks võib olla korstna valed parameetrid ning mõõdud.
2) Vingu põhjust ei oska öelda, kuna tavaliselt tekib ving siis, kui tõmmet pole.

Ahjude küsimus ei kuulu kahjuks meie kompetentsi, soovitan konsulteerida kaminakeskusega.