Küttesüsteemid

Küsimus: Millest võib olla tingitud suurem soojatarbimine, kuigi ilm oli soojem kui eelmisel aastal?20.02.2013

Käesoleva kütteperioodi kahel kuul tarbis KÜ 9 MWh soojust rohkem, kui eelmisel kütteperioodil. Võrreldud on detsembri ja jaanuari kuu soojuse tarbimine.
Korteri temperatuur oli käesoleval kütteperioodil 2-3 kraadi madalam ning käesoleva kütteperioodi ilmastik tunduvalt soojem.
Millest võib olla tingitud kirjeldatud vastuolu?
PS! Soojusemõõtja on välja vahetatud kevadel 2012.a.

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Tere.
Teie tunne petab Teid. Ma ei tea küll, kus see KÜ asub, kuid andmed on sellised:
Tallinna ümbruses olid 2012 ja 2013 jaanuarid enam-vähem ühesugused, Tartu ümbruses 2013 jaanuar 2012 aasta omast aga külmem. 2012 aasta detsember oli võrreldes 2011 aasta detsembriga märgatavalt külmem.
Küttekulusid on võimalik võrrelda kasutades kraadpäevasid. Tutvuge selle mõiste selgitusega kredexi kodulehel - http://www.kredex.ee/energiatohususest/kraadpaevad-4/
Samast leiate ka vastavad tabelid möödunud aastate kohta. Tabelit täiendatakse pidevalt, lisades uue kuu alguses eelmise kuu andmeid. See on väga kasulik teave, mis võimaldab erinevate perioodide küttekulusid võrrelda ning seega ka muutusi avastada.