Küttesüsteemid

Küsimus: Kas radiaatori ees avatud asendis olev kraan võib takistada vee juurdevoolu?07.03.2013

Enne radiaatorit on paigaldatud kraan, millest võib lekke korral radiaatori kinni keerata. KÜ väidab, et kraani ei tohi olla, kuna see takistab vee juurdevoolu radiaatorisse. Kas ongi nii? Teises toas on üks ribi radiaatoril vähem, tuleb juurde lisada. Mina ei kaeba külma toa üle. Tuba on väga soe isegi. Kas on sellist seadust, kus on ette nähtud mitu ribi peab olema m2 kohta.

Tänades

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

Tere.

Sellist seadust kindlasti ei ole. Välja on võimalik arvutada, mitu vatti kogu ruum vajab. Selleks on vaja teada pealetuleva vee temperatuuri ja nõutud toa temp. Üheselt nii küll öelda pole võimalik, et siin toas peab nii mitu ribi olema. Küll aga on tavaliselt ühistute poolt süsteem tasakaalu viidud ja omapäi uute radiaatorite paigaldamine võib selle tasakaalust välja viia. Kraani kindlasti kinni keerata ei tohi kui bypass (möödaviik) puudub.

Parimat,