Küttesüsteemid

Küsimus: Kas uue tahkekütte katla paigaldamisel tasuks ka akupaak lisada ja kas see annab ka kokkuhoidu?19.03.2013

Kahekordses eramus on köetavat pinda 180 m2. Keskküttekatel on uus, SUN 7. Kas oleks mõtekas panna vahele ka akupaak ja kui suur see olema peaks? Mis see maksma võiks minna? Kas see annab kokkuhoidu ka küttematerjali pealt (kütame praegu puudega)?

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

SUN 7 katla puhul võiks akumulaatorpaagi suurus olla 1000-1600 liitrit. Kindlasti muudab see kütja elu mugavamaks. Kindlasti pikendab see katla eluiga samuti, kuna akupaagi ja katla vahel olev segusõlm ei lase külma temperatuuri katlasse tagasi ning see välistab tulevikus ka katla pigitamise. Hinnaklass jääb 420-650 EUR juurde + tööraha.