Küttesüsteemid

Küsimus: Kas peegeldav foolium radiaatorite taga annaks soojuse tuppa kiirgamiseks efekti?23.04.2013

Tere. Küsimus selline: kui suurt kasu annab radiaatori ja välisseina vahe soojustamine (olemas ehituspoodides selline soojustusmaterjal, mis on 4mm paks ja kaetud fooliumiga, väidavad, et peegeldab 95% soojust tagasi ja on mõeldud radiaatorite ja välisseina vahele). Väljastpoolt termopildilt on selgelt aru saada, kus asuvad radiaatorid.

Vastus: Tauno Topkin, küttesüsteemide müügijuht, City Kliima OÜ, www.citykliima.ee

Kuna ise ehituses väga tark ei ole siis küsisin nõu Restori projektijuhilt.

Vastus: Oleme ise kasutanud seda materjali sellistes kohtades, kus normaalpaksusega soojustus ei mahu. Küll on selline asi, et kui termopildid näitavad väljast radiaatoreid, on välimine soojustus ikka väga puudulik ja soojakadu kogu fassaadi ulatuses. Samas ei ole see materjal ka väga hirm kallis ja mingit efekti ta kindlasti annab, kui radikatagused sellega katta.
Materjali nimi aluthermo quattro ja müüb seda Pärnu Kalur www.parnukalur.ee seal on kõik paigaldusjuhendid ja soovitused ka kirjas.