Küttesüsteemid

Küsimus: Kuidas käib asjaajamine kui soovin kortermaja viimasele korrusele kamin-ahju ehitada?02.05.2013

Tere! Tahaksin ehitada nõukogude ajal ehitatud 3-korruselise kortermaja kolmanda korruse korterisse kaminahju. Kuidas saaksin teada, millise raskusega ahju võiks planeerida? Kuna sarnaseid maju on sadu, kas keegi pole teinud standardprojekte, mida saaks mõõduka hinnaga osta? Kellelt peaksin saama ehitustingimused ja kooskõlastused?

Vastus: Pepe Sussen, pottsepp, korstnapühkija, OÜ Potipoiss, www.potipoiss.ee, www.twitter.com/Potipoiss

Tere!

Projekteerimistingimused väljastab KOV. Ei ole tehtud ja ei saa osta standardlahendust. Kooskõlastused tuleb saada kõikidest asjaomastest instantsidest. Korstnapühkija, KOV, päästeamet. Vajalik on ehitusprojekt, mis sisaldab ka ahjuprojekti, mis on ka vastav täna kehtivatele kasuteguri normidele. Ning ehitama peab kutsetunnistusega pottsepp. Tõenäoliselt on vaja ka ühistu nõusolekut.

Ilmselgelt on vaja ka hoone projekti ning inseneri arvutust kandekonstruktsiooni koormamise osas.