Küttesüsteemid

Küsimus: Millist õhksoojuspumpa valida?21.04.2011

Tere,
Milline õhksoojuspump on sobiv, kui köetav pind
on 100 ruutmeetrit ja ruumi kõrgus on 2,8 meetrit?

Vastus: Tauno Topkin, küttesüsteemide müügijuht, City Kliima OÜ, www.citykliima.ee

Raske on vastata nii vähese info põhjal. Oleneb, kas soojuspump tuleb lisakütteks, kui hästi ruum on soojustatud, mis lisakütet kasutatakse ja kas tegemist on ühe või mitme ruumiga?
Igal juhul võiks tegemist olla suurema kui 9 ja 12 seeria pumbaga ehk maksimum küttevõimsus võiks olla üle 7,0 kW.

Esimese mõttena soovitaksin SHARP Nordic XPC18LR, maksimaalse küttevõimsusega 8,0 kW, COP +7 kraadi juures täisvõimsusel 3,8. Seade töötab kuni -25 kraadini, külmemate ilmadega vajab iga soojuspump kindlasti lisakütet.

Muidugi peaks olema rohkem infot ja hea oleks objekt üle vaadata, et teha täpne soovitus ja personaalne pakkumine.