Küttesüsteemid

Küsimus: Päikeseküttesüsteem28.04.2011

Kas päikesekollektorid on mõistlik ühendada 700 liitrise akumulatsioonipaagiga ning kas seejärel on võimalik saada ka tarbevett? Praeguse seisuga on plaanis paigaldada 2 x 15 kollektoriga paneeli. Kas selline lahendus on otstarbekas?

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

Loomulikult on. Eesti tingimustes ongi soovitav kasutada päikesepaneele tarbevee tegemiseks, mitte kütmiseks. Kõik sõltub muidugi ilmast ning paneelide arvust. Kas võib ka küsida, miks eelistate torupaneeli? Ise soovitaksin lamepaneeli kasuks otsustada. Torupaneelile pakutakse küll suuremat kasutegurit, kuid see vahe on liiga väike, et otsustada nende kasuks. Lamepaneelid on tunduvalt odavamad. Kindlaid andmeid saades, oleme valmis tegema Teile korraliku hinnapakkumise.