Küttesüsteemid

Küsimus: Kas suure külmaga (-20 C) õhksoojuspumba välja lülitamine ei kahjusta seda?18.11.2013

Kui ilm läheb külmaks -20 ja õhksoojuspumbaga pole kütta mõtet, kas võib välja lülitada ja kütta ahjuga? Hiljem ilma soojenedes tööle jälle panna, kas nii ei kahjusta pumpa?

Vastus: Tauno Topkin, küttesüsteemide müügijuht, City Kliima OÜ, www.citykliima.ee

Kui välistemperatuur langeb allapoole -20 (mõnel juhul ka -15) siis ei ole mõtet paljude soojuspumpadega kütta ja need on mõistlik välja lülitada. Hilisem käivitamine ei tohiks kaasa tuua mingeid kahjustusi.