Küttesüsteemid

Küsimus: Kas elektripliidi ventilatsiooni võib viia küttekehaga ühendatud korstnalõõri?28.12.2013

Tere,
Kas elektripliidi kohal asuva ventilaatori võib viia korstna lõõri, kui sama lõõri kasutab ka küttekeha? Kui ei, kas siis võib viia teise, mittetöötavasse korstnalõõri?

Vastus: Pepe Sussen, pottsepp, korstnapühkija, OÜ Potipoiss, www.potipoiss.ee, www.twitter.com/Potipoiss

Tere, küsija!

Teen küsimuse kaheks.
Tänapäeval ei tohi ühendada köögikubu suitsulõõriga. Infot on natukene vähevõitu, et kohe lubada, mida kuskile ühendada.

Teoreetiliselt töötab mis tahes korstnalõõr olenemata sellest, kas sinna on midagi ühendatud või mitte. Iseasi on nüüd see, mispärast on sattunud korstnasse lõõr, millesse ei ole ühendatud mitte midagi.

Kui on korrusmaja ja kellelgi teisel sellele lõõrile mingisuguseid kitsendusi ei esine, tasuks kaaluda nn tühjalt seisva lõõri kasutusele võttu. Enne peaks aga veenduma, et asi on ohutu. Peale ühenduse loomist peaks olema tagatud kogu süsteemi puhastusvõimalus. Ligipääs katusele, seadme ühenduslõõri vaatlus- ja puhastus võimalus ning lõpuks luuk korstnajalas.