Küttesüsteemid

Küsimus: Kas õhksoojuspumbaga saaks kütta kahte korrust?24.01.2014

Tere.
Milline võiks olla parim lahendus kui on läbi korruse korter palkmajas ja all korrusel 30m2 ja üleval ca 50m2. Üleval siis pööningukorrus viilkatusega. Olemas ka tavaline puuküte. On olemas nn kahesüsteemseid pumpasid, kui see paigutada trepi juurde ja suunata üks õhuvool üles ja teine alla, kas sellest oleks kasu?

Aitäh

Vastus: Tauno Topkin, küttesüsteemide müügijuht, City Kliima OÜ, www.citykliima.ee

Parim lahendus oleks kindlasti paigaldada kaks soojuspumpa.
Kaks soojusallikat tagavad ühtlasema temperatuuri.
Kui teemaks on ka suvine jahutus, siis seda enam on kaks seadet parim lahendus. Soe õhk levib paremini ja tõuseb üles. Külm õhk ei levi hästi ja pigem vajub alla. Kas oleks kasu, seda saate ise proovida. Võite proovida tavaliste elektri puhuritega. Pange trepi juurde üks allapoole puhuma ja teine ülespoole puhuma.
Parima lahenduse saame pakkuda kui vaatame objekti üle.
Helista või saada kiri tauno@citykliima.ee tel: 513 5578 ja lepime ajakokku.