Küttesüsteemid

Küsimus: Mida soovitate plekk-kestaga ahju asemele13.05.2011

Meie majas on nii umbes 40-aastane truult teeninud plekk-kestaga ahi. Oleme sellega nüüdki veel rahul, aga tahaks midagi välimuselt ilusamat ja muidugi ka heade kütteomadustega ja soojasalvestusega.
Millised oleksid soovitused?

Vastus: Pepe Sussen, pottsepp, korstnapühkija, OÜ Potipoiss, www.potipoiss.ee, www.twitter.com/Potipoiss

Tere küsija,
soovitamisel tuleks lähtuda Teie ootustest. Võibolla oleks lihtsam soovitada, kui istuda ühise laua taga ja kuulata teie näegemust tulevast ahjust, ruumiplaneeringust ning sisekujundusega seonduvast. Vaadata ehk mõnigad pildid ja lasta mõttel lennata. Kuna ma ei tea täpselt teie soove ja eelistusi, püüan välja pakkuda mõned pidepunktid.
Kui ahi jääb ka tulevikus põhkikütte allikaks, ei tohiks tulevase ahju mass olla oluliselt väiksem, kui olemasoleva oma.
Enne uue ahju ehitust tuleks hinnata korstna olukorda ja nn eluiga, sageli on pööningud pigitanud ja peale suhteliselt suurt väljaminekut ei taha tellijad midagi kuulda enam lisatöödest. Mõistlik oleks enne ka pühkida olemasolev küttesüsteem.
Sõelale jäävad minu meelest kõik tehastes toodetud valmisahjud, ka eesti omad. Seejärel on lai valik käsitisi ehitatud ahjudest (tellis-, pott-, plekk-kestahi).
Ilmselt on olukord selgem, kui reaalsele eelarvele otsa vaadata. Mõistlik oleks küsida rohkem, kui üks hinnapakkumine.