Küttesüsteemid

Küsimus: Ioonküttele alternatiiv16.05.2011

Kas 5m2 katlaruum (2,3x2,2) on keskküttekatla jaoks liiga väike? Maja on 134m2, kahekordne, all põrandaküte, üleval radiaatorid. Praegu on majas ioonküte, aga soov oleks leida mingi alternatiiv. Peaks ehitama korstna, paigutama katla, akupaagi (1000-1500 l) ja soojaveeboileri. Kas see on üldse võimalik? Milliste summadega peaks arvestama? Või on äkki mõni parem variant? Tänud ette.

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

Ruumi on muidugi natuke vähe ja ei ole teada uste-akende olemasolu ja asukohta, aga hea paigutamise korral saab ehk hakkama. Korsten ühte nurka, sellest ettepoole katel ja kõrvale akupaak 1000 l. Katla kõrvale seinale horisontaalne boiler. Hoolduseks jääb ruumi natuke väheks (katla puhastamine). Maksumuseks võiks kujuneda 4700.- kuni 5200.- eurot.