Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Millega võiks olla tegu (majavamm, hallitus) ja kuidas peaks edasi käituma?16.04.2014

Tere!
Tegemist 5 aastat tagasi paigaldatud põrandaga, mis siis oli pandud sisuliselt mulla peale, õhuvahe praktiliselt puudus kuigi tuulutusaugud on olemas. Põranda eemaldamise käigus tundus nagu oleks tegemist kogu seeneriigi esindajatega. Kas oskate fotode järgi anda soovitusi edasiseks tegevuseks? Senised tegevused - kogu põrand koos taladega läks lõkkesse, hetkel käsil mulla eemaldamine kuni liiva-savikihini (ca 70 cm), plaanis veel seinte alaosa eemaldamine võimalike kahjustuste avastamiseks. Pildid asuvad aadressil https://www.flickr.com/photos/123342302@N04/

Ette tänades!

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Fotode põhjal on väga suure tõenäosusega tegemist majavammiga. Kõik tundemärgid vastavad. Tehtud tegevused on väga head, eriti pinnase väljaviimine. Nüüd tuleks veel avada seinad vertikaalselt kuni 300 mm silmaga nähtavast seeneniidistikust ülespoole, puhastada vundamendid seeneniidistikust ning teha seenkahjustuse tõrje (termiline ja keemiline). Tõrje osas saate abi tel 5128201.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt