Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kuidas kivimaja kütteta suvetoast vamm välja saada?19.08.2014

Tere,
Ehitasime 2a tagasi pere suurenedes puukuuri ümber suve toaks, toas kütet ei ole. Aken toas kahjuks lahti ei käi. Üks sein on sauna pool, teised seinad on välisseinad. Põrand oli algselt tsementeeritud, see soojustati lisaks penoga, peale pandi püssiplaat. Seinad on kaetud klaasvilla ja kipsplaadiga. Nüüd on põrandal vamm ja seinu katsudes on mõnes kohas vill mäda. Mida peaks edasi tegema, kuidas vammist lahti saama? Poest soovitati Boracoli, kuid Teie seda vist ei soovita. Kuidas tuleks taastada tuba, et enam vammi ei tuleks?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,

Kas saepuruplaadi (Püssi plaadi) ja betoonpõranda vahel on ka puitu? Või on seintel kasutatud puitkarkassi soojustuse vahel? Majavamm vajab oma arenguks reeglina puitu.

Klaasvill seente arengu tulemusena ei lagune. Seega pole klaasvilla "mädanemine" võimalik.

Kokkuvõtteks - nii vähese info põhjal ei oska Teid aidata.

Kalle Pilt