Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kuidas aru saada, kas üle 100-aastane palkmaja on ikka tugev ja kas tasub sinna korter osta?26.11.2014

Soovin osta üle 100-aastases palkmajas korterit, aga kahtlen, kas palgid pole kahjustunud. Maja on keldrita, Tartus Supilinnas. Välisvooderdis on uus, ülemisel korrusel pööning tubadeks välja ehitatud ja soojustatud, uus plekk-katus. Alumisel korrusel on ühe toa põrand tuntavalt vajunud. Omanikud pole seda kunagi lahti võtnud, kuid ütlevad, et see on juba aastaid sama kaldu. Kas nii vana maja (ehitusaeg pole teada) võib olla kahjustunud?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Sellele küsimusele vastamiseks tuleks hoone üle vaadata. Kindlasti on sellises vanuses hoonel kahjustusi,kuid küsimus on - kui olulised need hoone kestvusele ja kasutusomadustele on?
Kalle Pilt
kalle@mycology.ee