Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kui suur on tõenäosus, et vahelael võivad tekkida probleemid niiskusega, mis tuleb alumiselt korruselt?01.12.2014

Tere,
vanale lamekatusega majale sai ehitatud uus kõrgem viilkatus, mille all nüüd ka eluruumid. Vanas (esimesel korrusel) osas jäi laeks krohvitud laudis, selle peal vanad horisontaaltalad ning nende vahel siis vana saepurust/turbast soojustus. Talade peale tehti uus puidust vöö ning alles siis teise korruse põrandatalad, mille vahel 200mm mineraalvilla, peal puitlaastplaat, alusmatt ja laminaat. Vahelagi siis näeb välja nii: saepuru soojustus umbes 200mm, õhuvahe umbes 100mm, mineraal vill 200mm. Alumisel korrusel puudub aurutõke, ehitusmaterjalid nõukogudeaegsed ning õhuvahel puudub otsene tuulutus. Küsimus, siis selline, et kui suur on tõenäosus Teie hinnangul, et vahelael võivad tekkida probleemid niiskusega, mis tuleb alumiselt korruselt?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
kui teisel korrusel on samuti kuivad küttega ruumid, siis veeauru osarõhkude vahe on esimesel ja teisel korrusel minimaalne ja seetõttu vahelaes ei tohiks probleeme olla. Kui esimesel korrusel on niisked ruumid (vannituba, saun vms.) siis võiks veeauru levikut vahelae konstruktsiooni takistada aurutõkkega.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt