Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Mida teha, kui täielikult renoveeritud ja 2 vent. süsteemiga majas korteri välisseina nurk ikka hallitab?07.02.2015

Korter asub paneelmajas, mis on täielikult renoveeritud (fassaad, vundament, kogu ventilatsioonisüsteem, sh on nüüd sundventilatsioon st kaks süsteemi, millest üks elutoas ja teine magamistoas ja mis siis vastastikku õhku sisse ja välja puhuvad, küttesüsteem jne). Korter on nurgapealne, st elutoa üks sein on välissein.
Probleem on selles, et elutoa seinal ja laes välisnurgas on hallitus. Mis oleks kõige mõistlikum variant sellest jagusaamiseks? Hallitus kuidagi maha pesta ja siis ülevärvida?
Arusaamatu on muidugi, kuidas pärast kallist renoveerimist ja jätkuvat laenu maksmist ühistule saab toa sein hallitada, aga ilmselt siis saab, vaatamata vent.süsteemile.
Tänan nõuannete eest

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Tundub, et remont on korrektselt tehtud. Seega ei oska ilma korterit nägemata-uurimata midagi vastata.
Kalle Pilt