Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kas saan laes olevad hallitustäpid niiskustõkke ja ülevärvimisega kõrvaldada?17.02.2015

Tere
Korteri lakke magamistuppa on tekkinud täpid niiskusest, hallitusest. Varem oli mõni üksik kuid kui termomeeter + poolel, siis on näha kuidas nädala jooksul neid juurde tuleb. Kas saaksin kuidagi selle likvideerida lage uuesti värvides enne niiskusetõkke uuesti peale panna. Mis oleks lahendus?
Tänan

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Oleme katsetanud oma laboris mitmeid lahendusi kuidas saab hallituse teket vähendada siseruumides ning leidsime, et parimat tulemust andis värvimine Sadolin Vatrum hallituskindla värviga.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt