Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kuidas saab analüüsida hallitusseente kontsentratsiooni eluruumi õhus, et ei peaks enne lammutama hakkama?05.03.2015

Tervist!
Viimasel aastal on mul tekkinud probleemid silmade ja liigestega või lihastega. Olen lugenud, et seda võib põhjustada hallitus ruumis. Elan 9-korruselise maja viimasel korrusel aastast 1978. Maja valmimisel olid lagedel mingid laigud, mis ülevärvimisel taas ilmusid. Seepärast kleepisime lakke ülevärvitud puitmassist plaatidega (põrandaalused või tuuletõkke plaadid). 1,5 aastat tagasi soojustati maja katus 20 cm kivivillaga. 2,5 aastat tagasi olin aga laeplaadid katnud 1cm paksuste peneoplast laeplaatidega. Hallitust kusagil näha ei ole, kuid see võib olla ka köögis külmkapi ja välisseina vahel. Kas oleks võimalik analüüsida hallitusseente kontsentratsiooni eluruumi õhus ilma köögimööbli demonteerimiseta?
Vastuse eest ette tänades,

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Hallitusseente mõju saabki inimese tervisele hinnata ainult läbi erinevate liikide osakeste kontsentratsiooni mõõtmise ruumiõhus. Sellist teenust osutab Eesti Mükoloogiauuringute Keskus SA, kellelt saate õhuanalüüsid tellida 7441471 või info@mycology.ee .
parimate soovidega,
Kalle Pilt