Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Majavamm ja hallitusseened10.02.2011

Renoveerisin maja. Vahelae talad olid suhteliselt kehvad. Saepuru oli vahel kõdunema läinud ja taladele ka niidistiku peale tõmmanud ning kõdunema hakanud. Pealmine pind oli pehme. Eemaldasin kogu saepuru (tolmuimejaga) ja tegin talad Holz Bio-ga kokku (boorhappega). Samuti töötlesin enne talasid Sayoga (hallitusvastane). Panin kivivilla vahele ja põrandad uuesti peale. Ei tea, kas jäävad kestma (protsess peatub)? Kas on vaja esimese korruse lagedele niiskustõket panna?
Kas piisab, kui kipsplaat korralikult aquastopiga töödelda? Oleksin vastuse eest väga tänulik.

Vastus: Kristel Pau, ehitusmükoloogiliste ekspertiiside teostaja, SA Eesti Mükoloogia Uuringutekeskus, http://mycology.ee

Nende andmete alusel on raske kõigile teie küsimustele vastata. Kõigepealt peaks teadma, millest seenkahjustus taladele tekkis ja mis seenega on tegemist. Võite selles osas võtta minuga otse ühendust, kas e-posti või telefoni teel, saab probleemi täpsustada. Mis puudutab niiskustõket, siis üldjuhul puithoonetes pole see vajalik, v.a niisketes ruumides.