Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Mida veel lisaks puidust seinte eemaldamisele ja tuulutamisele ette võtta, et garaaži kanalisse seen tagasi ei tuleks?10.08.2015

Garaaži kanalis oli hallitusseen, kõik ehitus oli tehtud puidust. Lammutasin põrandad ja kanali seinad maha ning tuulutasin garaaži, kas seen tuleb tagasi? Kas peaksin ostma tõrjet, et seenest lõplikult vabaneda?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kui tegemist oli tõesti hallitusseenega, siis on tehtud tegevused piisavad kolooniate vähendamiseks. Kuid kui tegemist oli puitu lagundava seenega, siis tuleks kõigepealt Eesti Mükoloogiauuringute Keskuses liik määrata ja siis saab edasi soovitusi jagada.
Kalle Pilt