Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kas hallitus võib olla kahjulik ja jääda riide sisse, kui tekkis lapsevankrile ööga ja pesin seejärel selle ära?24.09.2015

Tere! Jätsin üheks ööks lapse vankri õue, hommikul märkasin, et riidel on hallituse täpid. Võtsin katte maha ja pesin sapiseebiga puhtaks. Enam-vähem sain jagu. Küsimus selles, et kas pean nüüd vankri minema viskama või on need vaid hallituse pigmendid? Kas elab hallitus riidekiu sees edasi, kuigi niiskus likvideeritud ehk vanker seisab toas. Tänud vastamast

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Käitusite väga õigesti, et pesite hallituse koheselt seebilahusega ära. Pärast pesemist jäävad sellesse piirkonda pigmendilaigud, mis pole tervisele ohtlikud, kuid mida pole võimalik kangalt teisaldada. Kui pigmendilaigud teid ei häiri, võite vankrit edasi kasutada. Edaspidi hoidke vankrit kuivas küttega ruumis, siis pole kahjustuse taasteket vaja karta.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt