Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Tuulutusvahega põrand on alt ikkagi niiske, kas betoonpõrand oleks parem lahendus vältimaks tekkinud olukorda?28.09.2015

Tere
Tänud eelneva vastuse eest.
Teie pakutud põhjused hallituse tekkimiseks pidasid paika. Penoplast oli vett täis, üks tuulutusava oli rämpsu täis. Kas võib olla, et maapinna niiskus kondenseerus peno ja osb vahele? Mainiks veel ära, et põrandakütte alune oli kuiv ja materjalid kahjustamatta. Hallitanud ja lagundatud materjalid välja lõigatud, vundament koos pinnasega üle põletatud ja asendatud uue liivaga, kuhu lisatud booraks.
Alles jäänud konstruktsioonid töödeldud keemiaga. Kas betoon põrand oleks parem lahendus vältimaks tekkinud olukorda?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Parimaks lahenduseks eluruumides on välisõhuga alt tuulduv puitpõrand. Kuid niisketes ruumides (dushiruum, saun jms) on betoonpõrand kindlasti kestvam
Kalle Pilt