Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kas vammi tõrjega võiks ka ise tulemuslikult hakkama saada?13.10.2015

Tere! Majas oli veeavarii ja puupõrandad jäid umbes nädalaks vee alla. Kui juba seened välja lõid, lasime teha ekspertiisi ja vastuseks oli majavamm. Tõrje hinnapakkumine oli suurusjärgus 2 tuhat eurot. Sooviks teada, kui tõrjet teha ise, kas see võiks olla tulemuslik, kui:
- väljalõhutud puitpõranda all olev liiv töödelda booraksiga ja valada uus põrand betoonist;
- välise silikaat seinani lahti lõhutud seinad kuumutada kahjustatud kohtadest üle kuumaõhu fööniga ja pärast üle pritsida keemiaga (Boracol)?
Varem oli seinas soojustuseks saepuru, edaspidi on plaanis soojustada villaga ja on plaanis vältida puidust materjale.
Tänud vastuse eest

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Olen majavammist vabanemise etappe ja töötlusmeetodeid kirjeldanud oma raamatus "Majavamm, puukoi ja teised kahjurid". Kui võimalik, leidke raamatupoodidest see raamat ning sealt saate abi iseseisvaks tegevuseks. Siia portaali kirjutades on tekst liiga pikk.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt