Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kuidas toimida põranda lähedal olevate suurte külmadega härma läinud tuulutusavadega, kas panna kinni või jätta lahti?12.01.2016

Tere,
Avastasin, et suurte külmadega -15c juures on tuulutusavade juurde põranda talade ja laudade külge tekkinud härmatis. Kuidas oleks siis õigem toimida nende tuulutusavadega, kas panna täitsa kinni või võivad lahti jääda ja oodata, et niiskus hiljem välja tuuldub?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Tekkinud härmatis ei kahjusta mingil moel puitkonstruktsioone. Kui on tagatud põrandaaluse piisav tuuldumine, siis sulab härmatis esimeste soojade ilmadega ning põrandaalune kuivab kiiresti. Tuulutusavade sulgemine on talvel lubatud, kuid koheselt kui ilmad soojaks ja kuivaks lähevad, tuleks need uuesti avada, et soe õhk pääseks põrandaalust soojendama.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt