Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kas vannitoa seinaplaadi mõra on mõtekas kinni silikoonida või on parem kui sealt plaadi tagant niiskus välja saaks?19.01.2016

Tere. Avastasin, et dušinurgas jookseb kahhelkivis mõra ülalt alla. Ja see mõra on tõmbunud halliks, sest sinna pritsib vett. Kahhelkivi pealt on võimalik halli ollust ära pühkida. Tundub nagu oleks sein natuke porine vms. Seda imbub sealt mõrast ka kahhelkivile. Kas tõesti on hallitus ka juba seina vahel ja mõjub kahjulikult tervele perele? Lähiajal remonti pole võimalik teha. Kas silikonist on abi või siis just tekib rohkem hallitust ja sein ei kuiva? Seinas on radikas ja arvatavasti kruvi laskmisest ongi see mõra sinna tekkinud. Ja radikas on pidevalt soe ja kuivatab seina. Mis oleks pääsetee?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kindlasti on vajalik koheselt see pragu isoleerida märjast keskkonnast. Selleks võib kasutada veetõkkemastiksit või kui pragu on väiksem, siis ka silikooni. Esimesel võimalusel aga tuleks sein avada, konstruktsioonid puhastada ja kuivatada.
Kalle Pilt
www.kallepilt.ee