Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kas majavammi eosed võisid jääda mu riiete ja jalanõude külge ning seeläbi ka minu koju jõuda?16.02.2016

Tere. Käisin kap.remonti vajavas korteris, kus terve korteri põrandapind oli kaetud punakaspruuni tolmuga. Ilmselt on see mingi vamm/seen. Kas need eosed võisid jääda mu riiete ja jalanõude külge ning seeläbi ka minu koju jõuda?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Seeneeosed levivad inimeste jalanõude ja riitega väga hästi. Siiski hakkavad eosed arenema alles soodsate kasvukeskkonna tingimuste korral (puit niiskusega 20-24% ja soe temparatuur 18-22 kraadi). Kui tingimusi pole, kahjustust ei teki.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt