Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kas maja väljast soojustamisel peaksin nüüd häda pärast sisse pandud soojustuse eemaldama?27.03.2016

tere,
Vana 60-ndatel ehitatud kivimaja on mul juba mitu aastat seest soojustatud (karkass+kivivill+kips). Üks välissein oli talveperioodidel märg, sellepärast sai seest soojustatud. Nüüd hakatakse maja ka väljaspoolt soojustama. Küsimus oleks, et kas ma peaks seest nüüd ära võtma soojustuse või ei pea?
Mis oleks õige?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Väljastpoolt soojustades nihkub kastepunkt seinas väljapoole ja sellepärast ei pea sisemist soojustust teisaldama. Siiski soovitan kontrollida sisemise soojustuse ja seina vahelist pinda, sest seal võivad areneda hallitusseente kolooniad. Nende massilisel olemasolul (silmaga nähtav, kaetud üle poole pinnast) on soovitatav siiski sisemine soojustus teisaldada ja sein puhastada ning desinfitseerida.
Kalle Pilt