Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kas saepurubetoonist seinale tekkinud seened on ohtlikud?22.05.2016

Sai 7-8 aastat tagasi kõrvalhoonesse saun ehitatud ja nüüd on ilmunud väljapoole seina alla äärde seened, tegemist on saepurubetoonist seinaga. Seened näevad välja nagu poolekslõigatud pall - seest tühjad, algul on heledad ja suuremaks kasvavad siis lähevad seest pruuniks.
Aitäh

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kahjuks ei oska ma teie kirjelduse järgi otsustada, mis seentega on tegemist. Palun saatke mõned fotod ja/või seene viljakeha laborisse. Fotod võite saata kalle@mycology.ee meilile või proovi Heina 7, Tartu laborisse.
Kalle Pilt