Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kas valge vati taoline hallitus võib olla majavamm?02.08.2016

Tere.
Keldri riiulitele ja paekivi seinale hakkas tekkima valget vati taolist hallitust. Olen neid kohtasid töödelnud Boracol specialiga, aga mõne aja möödudes ilmub hallitus siin-seal uuesti välja. Kas tegemist on majavammiga ja kuidas ma peaksin edasi tegutsema?
Tänan.
Pildid: http://public.fotki.com/Eigo-ja-Luule/hallitus/

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Tegemist on kindlasti puitu lagundava seenega. Fotodel on näha seeneniisistik suhteliselt algussstaadiumis ja sellepärast liiki fotode põhjal määrata ei julge. Palun saatke proov Eesti Mükoloogiauuringute Keskus SA´le Heina 7, Tartu ning siis saame laboris vaadata mis seenega on tegu.
Töötlusmeetodit ja -kemikaali saame soovitada liigi määramise järel. Teie poolt kasutatud kemikaali kohta on meil väga vastukäivat infotmatsiooni. Meie ise seda ei kasuta juba üle kümne aasta.
Parimate soovidega,
Kalle Pilt