Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Millega soojustada maja, kus oli vamm?08.09.2011

Tere,
Puitmajas on ühes nurgas vamm sees, emmaldasin kahjustatud osad ja töötlen pindu Boracol20, kas on ka mingi vahe, mida kasutada soojustuseks, mis vammile kõige vähem meeldib - kas kivivill või klaasvill või miski muu... või pole siin vahet?
Suured tänud!

Vastus: Kristel Pau, ehitusmükoloogiliste ekspertiiside teostaja, SA Eesti Mükoloogia Uuringutekeskus, http://mycology.ee

Tere!

Kõigepealt mõelge, kas te teate, miks majavamm just selles konstruktsioonis oli. Kõige olulisem on kõrvaldada põhjused ning jälgida, et uus konstruktsioon saaks õige. Soojustamiseks võib kasutada nii kivivilla kui klaasvilla. Materjal, mida kindlasti soojustamiseks ei soovita kasutada puitkonstruktsiooni puhul, on vahtpolüstüreen.