Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kopituse hais, kuidas teha siseõhu analüüsi?30.09.2011

Meil on individuaalmaja. Majja sisenedes mingit lõhna ei ole. Kui aga kodunt välja läheme on riietel kopituse hais (muuseumi või selline keldri hais). Vöörad ei tunne ka majja sisenedes mingit lõhna, see aga tardub riietele ja suhteliselt tugevalt. Viimasel ajal kipuvad ka tervised jukerdama. Kummalised nohud ja köhad.
Kuidas oleks vöimalik siseõhu analüüsi teha? Tõenäliselt on midagi valesti. Kuigi niiskuskahjustusi näha ei ole.

Vastus: Kristel Pau, ehitusmükoloogiliste ekspertiiside teostaja, SA Eesti Mükoloogia Uuringutekeskus, http://mycology.ee

Tere!
Mis on selle lõhna põhjus, on tõepoolest niisama väga raske arvata. Õhuanalüüse teevad Eesti Mükoloogiauuringute Keskuse mükoloogid hallitusseente ja vajadusel ka bakterite osas. Siseõhust võetud proove võrreldakse välisõhust võetud proovidega ja tehakse selle põhjal järeldused - kas probleem võib tuleneda nendest kahest bioloogiliselt komponendist. Soovi korral võtke palun ühendust telefonil 5082385.