Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kui kiirelt majavamm võib areneda?30.09.2011

Kui kiiresti võib majavamm areneda ja levida? Kui järsku selgub, et vamm on majas, siis kui pikaajaline probleem see võib olla?

Vastus: Kristel Pau, ehitusmükoloogiliste ekspertiiside teostaja, SA Eesti Mükoloogia Uuringutekeskus, http://mycology.ee

Tere!
Kirjanduse andmetel võib heade tingimuste korral majavammi seeneniidistik kasvada 5-6 mm päevas. Siiski alati see seen nii kiiresti ei levi - kõik sõltub tingimustest: temperatuur, niiskus ja toitainete kättesaadavus. Ei saa täpselt öelda, kui kaua on majavamm hoones arenenud, kuigi kogemuste ja kahjustusulatuse alusel järeldusi teha on võimalik.