Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kuidas kindlaks teha, kas majavammi niidistik on arenenud seintele edasi?06.10.2011

Tere. Ostsin maja millel oli köögi põrandal vamm, lõhkusin põranda välja, eemaldasin 50 cm pinnast. Niidistik oli ka maja vundamendil.
Küsimus siis järgmine, kuidas teada saada kas niidistik on edasi arenenud seintele ja mida ette võtta? Silmaga pole peale eemaldamise midagi näha.

Tänud

Vastus: Kristel Pau, ehitusmükoloogiliste ekspertiiside teostaja, SA Eesti Mükoloogia Uuringutekeskus, http://mycology.ee

Tere.
Soovitame kindlasti majavammi kahjustusega põrandaäärsed seinad avada ca 30 cm kõrguseni. Kui tõesti pinnad on puhtad, soovitame siiski edaspidise kindluse mõttes töödelda alumine puidust kandekonstruktsioon tõrjevahendiga. Soovitavalt tõrjevahendiga "läbi immutada".
Juhul, kui kahjustunud põrand oli kõrvalpaiknevate ruumide läheduses kahjustunud, tuleks kontrollida ka kõrvalpaiknevate ruumide põrandate, seinte ja vahevundamendi seisukorda.
Majavammi puhul on tegemist kõige kiirema leviku ning suurema kahjustusulatusega majaseenega.

Edu!