Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Pärast pakettakende paigaldust on tekkinud hallitus19.10.2011

Elan kortermajas, peale pakettakende paigaldamist on iga sügis ja talv olnud õudsad, kuna aknad on niisked ja seintele on tekkinud hallitus. Kuna mul on väikesed lapsed, siis on mul väike hirm, et lapsed võivad haigestuda, kuna olen sellest hallitusest igasuguseid kohutavaid jutte kuulnud. Mida teha?

Vastus: Jane Oja, mükoloog, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee

Tere!

Teie eluruumides on puudulik ventilatsioon, mida soovitame kõigepealt parandada. Tekkinud hallitus tuleb nii aknapaledelt kui ka seintelt puhastada desinfitseeriva ainega (nt vesinikülihapend). Edasi tuleks välja selgitada probleemide tekke põhjused ning need likvideerida, selleks kontakteeruda eriala spetsialistiga.

Edu!
Jane Oja