Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kas niiskes keldris võib olla tegemist vammiga?29.11.2011

Tere!
Individuaalelamu, ehitatud 60-ndatel aastatel, on keldriga ja kuna asub madalal pinnasel ning kui rohkem sademeid ja linna kanalisatsioonis mingi tõrge, siis tungib vesi keldrisse, mõne aja pärast kaob ära. Keldris on salved alustel, nii et vesi salvedeni ei jõua. Nii on olnud aastaid, tänavu avastasime aga, et kartulisalves on kartulid valget värvi hallituses nagu vatis, mitte kõik, osa saab kasutada. Ka kiviseintel ja keldri riiulitel on valget värvi laigud, riiuleid sai küll äädikaga pestud, kuid mõne aja pärast oli hallitus tagasi. Kas võib olla tegemist majavammiga?

Vastus: Jane Oja, mükoloog, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee

Tere!

Kirjeldatud olukorra põhjal on keeruline öelda, kas tegemist on majavammi või tõesti ainult hallitusega. Teada saamiseks soovitan Teil tekkinud seenest võtta proov ning saata spetsialistidele, kes selle laboris kindlaks määravad.

Parimatega!