Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Kas majavamm on inimesele ohtlik?22.02.2011

Kas majavamm oma eoste tolmuga võib olla inimesele ohtlik?
Kas see on mürgine või lihtsalt ebameeldiv?

Ette tänades, Mari

Vastus: Kristel Pau, ehitusmükoloogiliste ekspertiiside teostaja, SA Eesti Mükoloogia Uuringutekeskus, http://mycology.ee

Majavammi eosed on suhteliselt suured ning neid võib lenduda ühest viljakehast miljoneid. Seetõttu võib nende suur kontsentratsioon tekitada inimesel samasuguseid limaskestade ärritusnähte nagu väga tolmuses keskkonnas viibimine. Toksilisuse mõttes peetakse majavammi eoseid ohutuks.