Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Mida teha, kui majavammi niidistik on kasvanud läbi fibo vundamendi?15.10.2012

Kui majavammi niidistik on kasvanud tihedalt läbi fibo vundamendi, kas sellisel juhul on vajalik fiboplokkide täielik väljavahetamine/lahtivõtmine või piisab pindmisest puhastamisest, kuumutamisest ja töötlemisest Barocoliga?
Ette tänades!

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Seeneniidistikku FIBO ploki struktuuridest kätte saada on väga raske kui mitte võimatu. Parimaks lahenduseks oleks plokkide puhastamine, kuumutamine (eriti vuugid) ja seejärel katmine krohvikihiga, kuhu on segatud fungitsiidset ainet, milleks sobib näiteks Puleium Special vesilahus (vee asemel segu valmistamiseks kasutada nimetatud lahust).
Parimate soovidega,
Kalle Pilt