Majavamm, hallitusseened

Küsimus: Erinevad hallitusseened ja nendest proovide võtmine25.04.2011

Tere,
Kuidas hallitusseentest õigesti proove võtta, et neid saaks uurimiseks edastada? Proovid on vaja võtta aknalt ja vannitoa/kraanikausi silikoonosalt. Sama lugu on saunaga - torudepoolne seinaosa on süsimust ning kõik seinaääred põranda lähedal mustendavad.
Kuhu tuleks proovid uurimiseks saata?

Vastus: Kristel Pau, ehitusmükoloogiliste ekspertiiside teostaja, SA Eesti Mükoloogia Uuringutekeskus, http://mycology.ee

Hallitusseentest saab proovi võtta kas koos materjaliga (nt tapeet, lahtine tükk värvi) või vähese ja läbipaistva teibiga klaasile. Silikoonribalt pole mõtet proovi võtta, seda tavaliselt visuaalselt puhtaks ei saa ning on seetõttu mõttekas pigem välja vahetada.
Proovid võib saata meie laborisse. Vajadusel võtke meiega eelnevalt ühendust telefonil 5661 1556.